Komunikace

Prvním krokem je uvědomit si všechny své stresory. Ať už jde o velké potíže či jen drobnosti, neutíkejte před nimi a snažte se mít život pod kontrolou. Zapisujte si, co vás během dne stresovalo, jak jste se cítili a co je potřeba řešit. Druhým krokem je neuzavírat se do sebe. Mluvte! Komunikujte o svých problémech a pocitech s rodinou, přáteli, popř. přímo s odborníkem.

Pohyb

Běhejte, cvičte, tancujte, choďte na procházky nebo dělejte cokoliv, co máte rádi. Pravidelný pohyb je skvělou zbraní proti stresu. Uvolníte se, zbavíte se napětí a dodáte tělu i mysli novou pozitivní energii. Můžete také vyzkoušet nějaká speciální relaxační a meditační cvičení.

Koníčky

Pokud nejste příznivcem sportu, najděte si jiný koníček, který vám pomůže zlepšit náladu a zbaví vás negativních myšlenek. Jde o to mít v životě aktivitu, která vás těší, dává vám smysl a při níž můžete být sami sebou. Každý potřebuje aspoň na chvíli vypnout od pracovních, školních a jiných povinností.

Spánek

Dostatečný a kvalitní spánek je základní potřebou pro správné fungování našeho organismu. Sami možná znáte, že jste-li nevyspalí, hůře se soustředíte, jste podráždění, nervní a děláte zbytečné chyby. Spánek ovlivňuje funkce mozku, naši psychiku a celkovou kondici. Takže dobrou!

Mazlíček

Pes, nejlepší přítel člověka? Pro někoho je to možná spíš kočka, morče nebo papoušek. Ve výsledku je jedno, o jaké zvíře se jedná, hlavní je, že vás dokáže rozptýlit a povzbudit.

Úsměv

Nezapomínejte se smát. Humor a veselá mysl jsou totiž dobrou cestou zvládnutí stresových situací. Uvolní vás, donutí podívat se na věc z více stran a hledat pozitiva. Humor podněcuje nové myšlenky a vytváří odstup. I když se to může někdy zdát jako opravdu nemožné, alespoň to zkuste.