Skenování těla

Uvolnění napětí připraví vaše tělo na spánek. Tato relaxační technika spočívá v provedení skenu celého těla stlačením a uvolněním každého svalu. Začněte u prstů na nohou a postupujte vzhůru po těle, přičemž si postupně uvědomujte každou část těla.

 Soustřeďte se na své dýchání

Pokud budete při ulehnutí do postele rychle dýchat, bude mnohem těžší se uvolnit a být v klidu – a tudíž i usnout. Zpomalením nádechu a výdechu regulujete svůj nervový systém. Zaměřte se na pomalé, jemné nádechy.

 Přetáčení očí dozadu

Stejný pohyb očí, jaký zažíváte ve spánku, můžete simulovat tak, že oči přetočíte nahoru a zpět. Pokud to uděláte třikrát, automaticky pocítíte, že se dostáváte do hlubší relaxace.

 Broukejte si

Studie prokázaly, že vibrace broukání vás mohou uvolnit. Můžou také působit jako rozptýlení od všeho nežádoucího, co vám přijde na mysl. Nezapomeňte si vybrat píseň, která není příliš rychlá nebo vám nepřipomíná nic emotivního!

 Vizualizace

Využijte sílu své mysli a soustřeďte se na uklidňující obrazy. Představte si, že se vracíte do doby, kdy jste se cítili hluboce uvolnění a spokojení. Nejlépe to funguje, když používáte alespoň tři smysly, takže přemýšlejte o tom, co jste viděli, cítili a chutnali.

 

Dostatek spánku je zásadní součástí naší pohody a duševního zdraví. Spánek umožňuje naší mysli spolupracovat a zpracovávat emoce. Zkuste tyto metody a naučte se usínat rychleji!

 

 

autor: EmmaC