Sladká tečka

Až budete mít příště v práci těsně před uzávěrkou a budete mít tendenci si “pomoci” tabulkou čokolády, raději ji vyměňte za chia semínka. Třeba takový čokoládový chia puding trumfne kdejakou čokoládu. Kromě toho vám dodá potřebnou dávku magnesia. Toho je v krizovém období více než třeba. Chia puding bude ideální a výživnou snídaní nebo svačinkou.

Antistresové smoothie

Pokud nestíháte, nebo prostě jen nemáte chuť k jídlu, dopřejte si alespoň výživné smoothies. Jsou rychlá, praktická a dají se konzumovat kdekoliv. Navíc vám dodají potřebné vitamíny, minerály a živiny. Skvělým antistresovým smoothie je právě špenátové, které má vysoký obsah vitamínu B a magnesia. Rozhodně se nemusíte této zelené kombinace bát, jeho chuť není nijak výrazná. Skvěle chutná v kombinaci s banánem, který obsahuje potřebný vitamín B6, draslík a hořčík.

Lahodné plody moře

K večeři zvolte něco lehkého. Například steak z lososa nebo zeleninový salát s krevetami. Obě potraviny jsou skvělým pomocníkem  v boji proti stresu. Jsou bohaté na Omega-3 mastné kyseliny, vitamin B a magnesium.

Rostlinná alternativa

Pokud zrovna neholdujete plodům moře, nevadí. Klid na duši získáte i z rostlinných potravin. Skvělou volbou je tofu, které má vysoký obsah bílkovin, vitamínu B1, magnesia a Omega-3 mastných kyselin. Stejné složení najdete v zelených fazolkách edamame.