Aktivně s radostí

Možná se to nezdá, ale ježděním na koloběžce můžete spálit docela dost kalorií. Za hodinu jízdy to dělá až třeba 900 kalorií v závislosti na rychlosti jízdy, vaší váze a kondici. Kdo tedy hledá zábavnou formu pohybu, koloběžky se mohou stát ideálním prostředníkem.

Do práce a kamkoliv jinam

Váš čas je drahocenný. To víme. Proto se ho snažte využívat na maximum. Na koloběžce můžete jezdit do práce, na nákup, na schůzku s přáteli, zkrátka kamkoliv. Na rozdíl od kola je skladná a dá se případně snadno přenést. A když si spočítáte, kolik tímto způsobem „procvičíte“ minut, už z ní nebudete chtít slézt.

Záhul na celé tělo

Žádná partie nebude té druhé závidět, protože procvičíte kompletně celé tělo. Koloběžka dá zabrat vaším stehnům a hýždím, posílíte zadní svaly i břicho, potrápíte rovněž kolena a kotníky, zmobilizujete klouby a šlachy a trénink rukou taky nebude o nic ochuzen. Mimo to zapracujete i na koordinaci a stabilitě těla.

Čistá mysl

Samozřejmě i psychika hraje roli. Dobrá nálada a pozitivní mysl by měla být součástí každého sportu, a o to v případě ježdění na koloběžce nebude nouze. Zároveň jde o ekologický způsob přepravy, tak vás může hřát pocit, že neděláte něco dobrého jen pro sebe, ale i pro životní prostředí. A to se počítá!