Vitamín D

Díky slunečným paprskům přijímáme vitamín D, který je pro naše tělo a zdraví důležité.

Vitamín D jako jeden z mála vitamínů nelze přijímat téměř ze stravy. Najdeme ho v pár potravinách jako jsou vaječné žloutky, mořské plody a jiné, ale pouze v malém množství.

Protože je pro zdraví vitamín D klíčový, je doporučováno ho suplementovat díky doplňkům stravy, a to především na podzim a v zimním období, kdy je přirozeně nižší počet slunečných dní.

Co vše vitamín D ovlivňuje?

Nejen, že se díky dostatku vitamínu D ze slunečného záření budete cítit lépe, ale vitamín D má další klíčové přínosy pro náš život.

Podporuje imunitu

Vitamín D hraje zásadní roli v imunitním systému.

Proto je také doporučené přijímat vitamín D jako doplněk stravy, pokud ho nemůžeme získat ze slunce. Díky pravidelnému příjmu vitamínu D můžete posílit svou imunitu a stát se obranyschopnějším proti virům a bakteriím.

Trávení

S imunitním systémem je spojené také trávení a zdravá střeva. Imunitní systém se z většiny nachází právě ve střevech, a ne nadarmo se říká, že vše začíná ve střevech.

Vitamín D také pozitivně působí na naše trávení.

A co vše dalšího správné trávení ovlivňuje?

  • náladu a energii
  • funkce v těle
  • imunitní systém
  • psychický stav
  • hubnutí či nabírání svalové hmoty

A mnoho dalšího.

Slunce jako lék na štěstí

Díky slunci se každý cítí lépe a má zásadní vliv na mnoho lidí a jejich náladu.

Pozitivně ovlivňuje také duševní výkonnost, pro kterou jsou klíčové hormony serotonin a melatonin. Produkce těchto hormonů je právě spojená se slunečním svitem.

Slunce a jeho paprsky mohou pomáhat proti únavě, depresím a špatné náladě.