Slaná vana

Existuje snad něco lepšího než horká vana? Pokud ale patříte mezi ty, kteří milují hodně bublinek, zkuste si příště naordinovat spíše slanou vanu. Obyčejná neparfémovaná koupelová sůl dokáže tělo detoxikovat a zahřát. Navíc vám slaná voda připomene moře a léto, což má samo o sobě blahodárný vliv na promrzlé končetiny. Taková relaxační a detoxikační vana je občas potřeba. Zkuste ji třeba každou neděli večer. V pondělí ráno budete jako noví.

Čaje, čaje, čaje

Nastává období čajů, tak se jimi zásobte. Nevíme, jak vy, ale my si čaj jindy než v zimě nedokážeme pořádně vychutnat. Pozor na zelené a mátové čaje, ty totiž ochlazují organismus. Zázvorový nebo čený čaj jsou ideální. A pokud čajům nefandíte, zkuste si třeba udělat po anglicku černý čaj s mlékem nebo vsaďte na indický kořeněný chai.

Změňte jídelníček

Ne nadarmo jedí na jihu úplně jiná jídla než na severu. Určitě víte, že po kořeněném jídle je vám pořádné teplo. Takže na chladné měsíce si naordinujte kořeněná a ostrá jídla. Prostě taková, která vás zahřejí. Těstoviny vyměňte za pečené brambory a do studených salátů dejte pečenou cuketu nebo grilovaný lilek. A ke snídani? Neznáme nic lepšího než ovesnou nebo jinou teplou kaši se skořicí, opečeným ovocem nebo horkými malinami.

Sluneční lázně po vzoru Skandinávců

Jakmile uvidíte slunce, jděte po něm. To myslíme doslova. Víte, že skandinávci si na slunečné a hezké dny dokonce berou volno, aby načerpali dostatek světla? Udělejte to taky tak. Ne že byste si měli rovnou brát volno v práci, ale pokaždé, když uvidíte svítit sluníčko, alepsoň si otevřete okno a nastavte obličej přímo do paprsků. Stačí dvacet minut denně a bude vám mnohem lépe.

Upečte si sušenky

Asi vám nemusíme říkat, že u pečení se pořádně zahřejete. Jestli stejně tak jako my trávíte poslední týdny před Vánoci v kuchyni pečením cukroví, pak věřte, že to nemusí být jen nepříjemná povinnost. Byt vám krásně voní, trouba hřeje a vy na mráz venku nemáte ani pomyšlení. Takže až vám bude zima, vrhněte se na pečení něčeho rychlého. A pečení berte pozitivně. Je to sice trochu stres, ale 24. prosince si budete děkovat. Vždyť to znáte. Až do 31. prosince je povoleno (požadováno) ležení u pohádek s mísou cukroví co nejblíž u ruky.