Většina reklamních kampaní z poslední doby představuje kolekce na jaro/léto 2013, ale výjimkou nejsou ani upoutávky na “nadčasové” kosmetické produkty.

Kosmetická divize domu Yves Saint Laurent představila hned ze začátku roku novou kampaň na vůni Manifesto L´Eclat, kterou propaguje oblečená-neoblečená  Jessica Chastain (odhalující model je z dílny kreativního ředitele Saint Laurent Paris, Hediho Slimana). Herečka byla tváří parfému Manifesto už během loňské zimy. Fotografii mají na svědomí Mert Allas & Marcus Piggot.

Jessica Chastain pro Manifesto od YSL

Jessica Chastain pro Manifesto od YSL

Tváří vůně další francouzské značky – módního domu Balenciaga –  se stala herečka Kristen Steward. Ani pro ni nebylo focení kampaně na parfém žádnou premiérou. Jako ambasadorka Balenciagy z doby kreativního ředitele Nicholase Ghesquièra už pózovala pro vůni Florabotanica. Kampaň na novou Rosabotanica fotil Craig McDean, který Kristen zachytil ve velmi přirozené poloze.

To Ineez a Vinoodh, autoři kampaně na rtěnku Viva Glam od MAC, vyfotili její tvář – zpěvačku Rihannu – jako drsnou divu. Bílá paruka s rovnou  ofinou, tmavé oči, velké rty, hluboké propasti pod lícními kostmi a nahé tělo zakryté vlastníma rukama , to je přesně poloha, na kterou jsme u barbadoské pop-star zvyklí.

Rihanna pro Balmain

Rihanna pro Balmain

A s Rihannou se dostáváme od kosmetických kampaní k těm módním. Jak už jsme informovali dříve, zpěvačku do své jarní reklamy “ulovila” francouzská značka Balmain. Tentokrát sice (logicky) pózuje oblečená, provokace a říz fotografiím přesto nechybí – rozcuchané kudrny, nožka přes nohu nebo výstřih až k pupíku Rihanně prostě sedí. Za kampaní opět stojí duo Ineez a Vinoodh.

S velkým brandem svoji tvář spojila ještě další pop-star – kontroverzní Lady Gaga. Pro Versace ji vyfotili Mert Alas a Marcus Piggott. Zpěvačka, která v kampani vypadá jako Donatela Versace, kreativní ředitelka značky, vzbudila davové šílenství.

Marc Jacobs do kampaně své poslední kolekce pro dům Louis Vuitton dosadil osobností hned několik. Vybíral podle toho, jak moc ho po jeho cestě ovlivnily nebo jen inspirovaly. Jakoby focené v temně modré noci, nejnovější kolekci oblékly Catherine Deneuve, Sofia Coppola, Gisele Bündchen, Fan Bingbing, Caroline de Maigret a Edie Campbell. Snímky pořídil Steven Meisel.

Catherine Deneuve pro Louis Vuitton

Jako oficiální tvář španělské značky Loewe, herečka Penélope Cruz splnila svoji příjemnou povinnost, a nechala se duem Mert Alas a Marcus Piggott vyfotit pro jarní kampaně. Vedle očekávané “rutiny” si ale navíc zapózovala se svou sestrou Mónicou, s níž pro Loewe navrhla reedici známé kabelky Amazona, rozkošný “box” pojmenovaný Cruz.  Kampaň má na svědomí Nico.

Poslední na našem seznamu hvězdných kampaní je vztah Alexy Chung a ikonických kabelek Longchamp. Podle všeho začal v září, když se Alexa na party nového vlajkového obchodu v Londýně objevila v roli dýdžejky. Vyvrcholil tím, že se známá moderátorka a “It-girl” stala jejich tváří. Jako moderní, nespoutaná žena se objeví v kampaních kolekcí jaro/léto 2014 i podzim/zima 2014.

Foto: Archiv značek