Rekapitulace: Nejúspěšnější spolupráce roku 2014

/ Redakce

Poslední měsíc v roce s sebou přináší nejen razantní ochlazení nebo předvánoční shon. Stejně tak se ohlížíme a rekapitulujeme proběhlé dny jeden za druhým. A proto nastal správný okamžik, kdy se společně ohlédneme za nejpovedenějšími kolaboracemi v módním průmyslu pro letošní rok.

Začneme například letošní oslavenkyní, britskou topmodelkou Kate Moss, která sfoukla na svém narozeninovém dortu celkem čtyřicet svíček. Ovšem nejen ve spolupráci s módním řetězcem Topshop všem přihlížejícím dokázala, že nevypadá ani o den starší.

Opět se tak vrátila do známých vod a po čtyřech letech navrhla svoji další kolekci, na které spolupracovala s legendární stylistkou Katy England a kreativní ředitelkou značky Topshop Kate Phelan.

Kate Moss pro Topshop

Kate Moss pro Topshop

Zářila ovšem také další Britka, o které se právoplatně hovoří jako o nástupkyni starší Kate. Řeč přichází na Caru Delevingne, ta letos zazářila v kampani Mulberry, později pózovala v outfitech značky DKNY, jejíž tváří se stala.

Barevné potisky a grafické linie symbolizovaly kolekci Petera Pilotto pro americký Target. Kolekce byla extrémně rychle vyprodaná i díky tomu, že se jednotlivé kousky prodávaly za příjemnou cenu začínající na šedesáti dolarech.

Peter Pilotto pro Target

Peter Pilotto pro Target

Královna punkové módy Vivenne Westwood se zase rozhodla navštívit vody celosvětově oblíbeného e-shopu Asos, pro nějž navrhla limitovanou kolekci tašek hýřících africkými vzory a recyklovatelným materiálem.

To Sarah Jessicu Parker zlákal ke spolupráci webový portál Nordstrom, Michelle Williams dala přednost kampani překrásných kabelek Louis Vuitton. Ricardo Tisci, kreativní ředitel módního domu Givenchy nastartoval další část své kariéry po boku oblíbených tenisek Nike Air Force 1, které malinko přetransformoval.

Ricardo Tisci pro Nike

Ricardo Tisci pro Nike

Na sportovní vlně se držela také zpěvačka Rita Ora, v paměti nám utkvěla její spolupráce s Adidas Originals. Designér Prabal Gurung se pro změnu vrhl do světa kosmetiky, konkrétně se nechal smotat do spárů M.A.C Cosmetics.

Ohromila nás úzká kolekce, do které se pustil Christian Louboutin společně s herečkou Angelinou Jolie. Vytvořili divoké lodičky u příležitosti premiéry nového filmu Maleficient, jejichž design je inspirován charakterem hlavní postavy – čarodějnice, kterou Angelina ztvárnila.

Angelina Jolie vs. Christian Louboutin

Angelina Jolie vs. Christian Louboutin

V neposlední řadě také připomínáme čerstvou spolupráci Stelly McCartney a Canonu, jež dala vzniknout nádherným taškám pro fotoaparáty Canon EOS 1000D. Alexander Wang vytvořil exkluzivní sportovní kolekci pro švédské H&M a Toni&Guy se nechalo pro jednou obléknout do šatů od Marchesa.

Marchesa pro Toni&Guy

Marchesa pro Toni&Guy

Foto: Archiv firem, Facebook