La Gallery Novesta je příjemným prostředím stále, ale ještě o něco přátelštějším se stává, když zrovna probíhá akce Fashion Shake. Na té návrháři prezentují své kolekce, které se tím momentem stávají pevnou součástí butiku.

Součástí filosofie La Gallery Novesta je přiblížit českou tvorbu zákazníkům, v čemž hraje i Fashion Shake svoji důležitou roli. Vzhledem k tomu, že mají designéři možnost svoji tvorbu okomentovat, potenciální klient ji tak může lépe pochopit.

Trio La Formela uvedlo jednodušší přídavek k známé barevné kolekci Good News From East Palace, která je vytvořená z materiálů potištěných kolážemi maleb čínského současného umělce Zhou Fana.

Původně grafická designérka Mirka Vokounová zase v La Gallery Novesta přiznala, že ji inspirovaly zkušenosti s metodou aura-soma, využívající k terapii barvy. Šaty účastnice soutěže START-UP na Prague Fashion Weekend 2012 se tak skládají z různobarevných bloků, takže si může každý vybrat právě ty, které na něj působí nejlépe.

Další designérkou povídající o své novince byla Jindra Jansová. Své hedvábné kousky prezentovala v rámci jarního Designblok Premier Fashion Week 2013. Pro kolekce neznalé zopakovala, že čerpala z pánské krejčoviny a podšívky sak či kabátů.

Kolekce od La Formely, Jindry Jansové a Mirky Vokounové jsou v La Gallery Novesta vystaveny vedle dalších návrhářů, jako jsou Zuzana Kubíčková, Kateřina Geislerová či Libor Komosný.

Foto: La Gallery Novesta, Archiv návrhářů