O největších novinách z centrály Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013, tedy o tom, že budou postaveny dva stany a přijede Jimmy Choo, jsme již psali. Tisková konference, která se konala v krásných prostorách hotelu InterContinental, však přinesla mnoho zajímavých novinek i podrobností.

Hned v úvodu organizátoři v čele s ředitelkou Stars Communication Janinou Šlemínovou a kreativní ředitelkou Olo Křížovou představili nový vizuál. Svoji tvář Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 a Bratislava Fashion Weekend 2013 propůjčila slovenská topmodelka Viera Schottertová, která se objevila ve více než padesáti kampaních, a to například pro značky Chanel, Gant či Mango. Pro účely obou módních událostí ji zvěčnil Matúš Tóth. Namodralé vizuály zobrazující silnou ženskou osobnost prý už brzy uvidíme v ulicích.

Ale teď již přejdeme k samotnému programu, který bude podle prvních slibů velmi nabitý. Hlavní jsou samozřejmě módní přehlídky, nejvíce prezentovaných návrhářů bude z České republiky, prostor na mole si ale vyžádaly také zahraniční luxusní značky. V buticích obou skupin budou probíhat koktejly a další doprovodné akce, za kterými, vzhledem k umístění stanů na počátku Pařížské ulice, publikum nepůjde daleko.

Pořadatelé také prozradili, že chystají celou řadu workshopů a povídání o módě, plnící jeden z hlavních účelů Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 – propojit nadšence a nechat je diskutovat o své vášni.

Mladí návrháři na MBPFW 2013

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend byl založen zejména z touhy podporovat českou módu. I kvůli této šlechetné myšlence se s týmem Stars Communication spojil Mercedes-Benz. Ve světě zaštiťuje už několik módních týdnů s důrazem na propagaci lokálních designérů, zároveň ale automobilka nepodceňuje důležitost čerpání nových zkušeností z jiných koutů světa. Do Malajsie tak bylo vysláno mladé trio La Formela, o jehož zážitcích si můžete přečíst v deníku psaném speciálně pro Iconiq.cz.

Avšak ani letos nebudou mladí a talentovaní návrháři opomíjeni. Už podruhé byla vyhlášena soutěž START_UP, v níž bojují designéři v kategoriích oděv a doplněk o finanční výhru (100 tisíc a 50 tisíc korun) i možnost zúčastnit se dalšího ročníku Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend. V porotě usedne mimo české a slovenské módní osobnosti také bývalý obuvník a nyní podporovatel nadějí Jimmy Choo.

O návrhářské nováčky nebude nouze ani v průběhu ostatních dní. Účast už přislíbila například Mirka Horká, finalistka soutěže Shooting Fashion Stars 2013. O její aktuální pánské kolekci si můžete více přečíst zde.

Online streaming a perfektní pokrytí

Iconiq.cz je hrdým mediálním partnerem módní události Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013. Pro ty, kteří se jich nebudou moci zúčastnit osobně, chystáme online streaming všech přehlídek, stejně jako vstupy z centra dění. Samozřejmě se můžete těšit také na psané recenze, komentáře, reportáže i rozhovory.

MBPFW 2013 pro dobrou věc

Velkou novinkou je pro Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend spojení příjemného s užitečným. Již brzy představí designovou tašku, jejíž koupí přispějete na charitu. Detailní informace přineseme co nejdříve.

MBPFW 2013 není jen pro VIP

Kapacita bílého stanu Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend je 600 míst, 200 z toho bude možno zakoupit s předstihem online. V prodeji budou vstupenky na jednotlivé přehlídky i na celou událost.

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 se koná od 18. do 22. září 2013. 

Foto: Matúš Toth