La Formela, Ivana Kaňovská, Hana Frišonsová a Petra Pluháčková. Všem těmto mladým designérům dala společnost Stars Communication prostor minulý rok. Do galerie Mánes se na ně 30. března 2012 přišly podívat stovky lidí, které netrpělivě očekávaly také hosta Jakuba Polanku.

Celý večer byl na skvělé úrovni, ale na to jsme od týmu v čele s Janinou Šlemínovou a kreativní ředitelkou Olo Křížovou zvyklí. Jedno molo a stejné podmínky pro všechny jsou na porovnávání tvorby vždy nejlepší, ale v případě loňské verze se nedalo rozhodovat na místě. Osud čtveřice nadějných určily až její další kroky.

Svůj účel, tedy poskytnout vycházejícím hvězdám servis v podobě vybaveného zákulisí, modelek i esenciálního gigantického mola, akce Shooting Fashion Stars splnila. Jednotlivci pak mohli popularizace využít po svém. Bezkonkurenčně nejlépe si s ní poradilo trio La Formela, které i přes určité problémy stoupá stále vzhůru. Zúčastnilo se Prague Fashion Weekendu 2012, díky spolupráci s rodinou Mercedes-Benz odjelo prezentovat svoji tvorbu do Malajsie a nyní vystavuje ve známém obchodě SIMPLE.

Ivana Kaňovská příležitost uvítala stejně nadšeně, ale vzhledem k jejímu postoji k módě jakožto k umění, nemůžeme v její tvorbě sledovat žádné masou viditelné skoky. To ale neznamená, že by její „superženy“ nezaujaly, spíše naopak. Kovová brnění si své obdivovatele získala velmi rychle a Ivana pro ně chystá další skvosty.

Designérkou, která neztratila svoji tvář ani po přehlídce na Shooting Fashion Stars, je Hana Frišonsová. Během roku 2012 představila oproti předchozí kolekci barevnější Blooming. Novinek z její dílny se dočkáme už na konci března díky projektu Shape&Vision, o kterém vás budeme ještě informovat.

Proti nastaveným ideálům dnešní společnosti bojovala v galerii Mánes Petra Pluháčková. Oděvy, které podtrhovaly „vady“ na kráse, mezi ostatními kolekcemi sice nezapadly, během následujících měsíců se ovšem trochu zapomnělo na Petru. Studentka VŠUP se stále věnuje školní tvorbě, ale po absolutoriu o ní určitě ještě uslyšíte.

Jak to tak vypadá, účast v Shooting Fashion Stars je jednou z nejlepších možností, jak dosáhnout toužených cílů. Však to potvrdily i předchozí ročníky, z nichž těžili například dnes již zavedení návrháři jako Pavel Ivančic, Jakub Polanka, Zuzana Kubíčková, Mirka Talavašková, Zdeňka Imreczeová či značka Chatty a Sistersconspiracy.

Pokud chcete vidět zrod zrod hvězd nových, jejichž tvorbu vám přiblížíme zítra, nezapomeňte si ve čtvrtek večer naladit Iconiq.cz.


Foto: Archiv firem