Ve čtvrtek 30. května hustě pršelo, a aniž by někdo předpokládal, jaké nám déšť způsobí v následujících dnech starosti, alespoň pár odvážlivců se vydalo do centra Prahy, aby si užilo historicky první „noční“ nakupování. Program sliboval setkání s českými návrháři, workshopy i koktejly, ale nakonec se i přes lákavé nabídky zdála nejzajímavější tvorba několika mladých designérů, kterým svůj interiér poskytl Puma Social Club Store, nacházející se za rohem od Staroměstského náměstí.

Ovšem tak, jako bylo kvůli dešti vylidněno pro turisty nejlákavější pražské náměstí, kolem deváté hodiny zel prázdnotou i Puma Social Club Store. Povedlo se mi však zastihnout drobnou Janu Minaříkovou, která před nedávnem prezentovala svoji první velkou ucelenou kolekci inspirovanou pouští.

Řada Jany Minaříkové, určená jak pro jaro, tak pro zimu roku 2013, je celkem jednoduchá a velmi použitelná. Slovo, které se zdá být v určitém smyslu pejorativním, je pro Janu Minaříkovou lichotkou. Sama totiž přiznává, kolik experimentů si užila na škole a jak moc chce svým klientkám poskytnout něco, co využijí každý den. A tak ušila hned několik druhů oděvů, jako jsou topy, saka, sukně, kalhoty či kabáty v neutrálních pískových i tmavých odstínech. Přehnaně dekorativní prvky na nich není třeba hledat. Základy šatníku je nepotřebují, u výraznějších kousků se pak objevuje jemné vlnění a drapérie vycházející z pouštních dun. Nenuceným nápadem je také využití jednoho vzoru na rubu i lícu modelu, večerní róba zase přirozeně využívá efektu flitrů.

Kůže, průhlednost a kabelky nabízí Lenka Štěpánková

Lenka Štěpánková toho má s Janou Minaříkovou celkem dost společného. Její značka JSEM založená v roce 2012 totiž také cílí na ženy toužící po kvalitě a eleganci. Kvalitu zajišťují nejvybranější materiály jako hedvábí, eleganci zase nesmrtelné slušivé střihy.

Přesto Lenka Štěpánková nešije pro kancelářské myšky. S využitím průhlednosti a drsných kůží se z ateliéru JSEM stává ideální nákupní destinace pro ženy následující aktuální módní diktát. Drobná hra se střihem, díky které Lenka Štěpánková ozvláštňuje jinak plochá místa oděvu, pak kolekci povyšuje na skutečně ojedinělou.

U Lenky Štěpánkové můžete mimo oděvy najít i doplňky, přesněji kabelky. Velké jednoduché kožené tašky bychom u nás pohledali, takže jejich přítomnost v nabídce JSEM je více než vítaná.

V Puma Social Club Store byly dále k vidění kolekce Jindry Jansové, momentálně prodávaná v La Gallery Novesta, Libora Komosného, k dostání tamtéž, a MIM / Michaely Čapkové.

Foto: Archiv značek