Tak co je na té peněžence tak záhadně přitažlivého? A kde se vlastně značka Lulu Guinness vzala? A kdo je Lulu Guinness? Když jsem se zeptala ve svém okolí, málokdo mi dokázal odpovědět. Je tedy na čase vám tuto mimořádně uznávanou a talentovanou britskou návrhářku představit.

Lulu Guinness založila svou značku ve svých 29 letech v roce 1989. Její první kolekce obsahovala pouze aktovky pro ženy, které byly velice výstřední, neobvyklé až bizarní. To je vlastně motto, kterého se návrhářka dodnes drží. Vždy být jiná než ostatní. Kritika na sebe nenechala dlouho čekat, ale byla více než pozitivní. Její sláva se roznesla z Londýna do New Yorku a poté i do Japonska.  Největší světové obchodní domy jako Selfridges , Fortnum, Mason v Londýně, Luisa Via Roma v Itálii, Harvey Nichols v Dublinu nebo galerie Lafayette v Číně, okamžitě zařadily její kousky do nabídky.

Její kabelky se rázem staly ikonami, které nelze s ničím jiným zaměnit. Vznikly tak tři unikátní řady módních doplňků. První z nich „Quilted lips“ dominuje pusinka. Tvar úst, rtů najdete buďto jako uzávěr kabelky nebo peněženku přímo v jejím tvaru. Surrealistické pusinky najdete i vyražené v kůži kabelek, a tím je tak snadno rozpoznáte mezi všemi. Ve druhé řadě „Doll Face“ hrají prim animované oči, které vás jedním slovem odzbrojí, a lehce jim propadnete. Navíc v poslední aktuální řadě „Miami“ vás nadchnou modrobílé pruhy a vždy rtěnka vytvářející dokonalý detail, který nelze přehlédnout a stejně jako naše redaktorka se do něj zamilujete.

Inspiraci Lulu Guinness čerpá od svého jedinečného vzoru, ke kterému s pokorou a obdivem vzhlíží, k módní návrhářce Else Schiaparelli. Lulu Guinness se rovněž řadí mezi ty ženy, které nepotřebují žádné speciální vzdělání, aby byly úspěšné. Stejně jako Anna Wintour prohlásila, že dobré psaní a cit pro módu vás nikdo nenaučí, pokud to nemáte uvnitř sebe, tak Lulu věří ve vášeň pro to, co dělá, ve vysoké cíle, které jsou nutné k úspěchu v módním průmyslu. A tak patří mezi ty šťastné, kterým se to povedlo a mohli přijmout čestný doktorát od University of the Arts London.

Její kabelky si oblíbily i slavné celebrity jako Helena Bonham Carter, Florence Welch, Katy Perry, Dita von Teese, Alexa Chung a Christina Aguilera, které jsou stejné jako samotná Lulu – neobvyklé, výstřední, smyslné a velice ženské. Lulu Guinness nikdy nezastihnete neupravenou a bez červené rtěnky, která je pro ni absolutním symbolem ryzí ženskosti.

Posledním úspěšným počinem Lulu Guinness je spolupráce s japonským řetězcem Uniqlo, pro který vytvořila miniedici triček a tílek s potiskem animovaných očí a pusinek. Rovněž jedna z jejích kabelek je součástí garderoby hlavní hrdinky velkolepého filmu Velký Gatsby, který právě vstoupil i do českých kin.

Máte chuť zařadit si jednu z těchto ikon i do své sbírky kabelek nebo peněženek? Nemusíte letět až do Londýna, stačí zajít do butiku DUSNI3, ve kterém najdete kousky ze všech tří kolekcí Lulu Guinness a bezhlavě jim podlehnete.

Foto: Kamila Písaříková; luluguinness.com