Začátek února patřil New Yorku, kde se představila skoro stovka talentovaných designérů. Mezi nimi nechyběla povedená přehlídka BCBG Max Azria, zaujala nás korejská návrhářka Marissa Webb řadící se k naprostým nováčkům.

marissa

Jednou z nejpovedenějších kolekcí vůbec, se stala ta od Jason Wu, který dokonce zažil i svoji premiéru v pozici kreativního ředitele pro Hugo Boss,. Vzpomínáte si ještě na to, jak držela své mamince pěsti malá Harper Beckham?

profimedia-0184157606-680x1020

Program v Británii byl nabitý k prasknutí a my se těšili z kolekcí Christopher Kane a byli rozpačití ohledně podzimních modelů Burberry. Své dojmy z rušného London fashion week nám sdělily dvě české blogerky – Lucka a Eva, jež měly možnost se jej na několik dní přímo účastnit. Zhodnotili jsme také módní kousky, jež byly k vidění mimo přehlídkové molo.

Z Londýna jsme se přesunuli do italského Milána, kde značka Moschino překypovala kreativitou a Karl Lagerfeld skončil v podobě klíčenky. Dávala jsem dohromady článek na téma italská nej a o několik dní se zaměřila na kolekci Blumarine či Versace.

DX10024.450x675

Poslední zastávkou byla Paříž obohacená o zážitky naší fotografky Kamily. Právě od francouzské metropole jsme měli obrovská očekávání. Pohár překypoval nápady a mezi hlavní přísady patřila nápaditosti návrháře Dries Van Noten, limetkový odstín v podání Vionett či barvami překypující kolekce Dior.

dior-0192

Za zmínku stojí s jistotou nositelné kousky Iris van Herpen, to Karl Lagerfeld musí mít vždycky něco extra, svoje přehlídkové molo umístil tentokrát doprostřed supermarketu, který vytvořil uprostřed Grand Palais.

Poslední odstavec věnuji dlouho očekávané premiéře Nicolase Ghesquiéra u značky Louis Vuitton, který se podle mého názoru zhostil své pozice s velkou noblesou a LV vdechl pořádnou dávku energie, reality a zhotovil kolekci, o které se bude ještě dlouho povídat.

lv-680x470

Ukončené týdny módy byly svižné, plné energie, překypovaly nápady a jak už to tak bývá, utekly šíleně rychle jenom proto, abychom se těšili na další.

Foto: WWD