Zvučné jméno celebrity

Populární řetězce či kosmetičtí giganti už neví, jak by se více přiblížily své cílové skupině. K vytváření svých kolekcí si tak sem tam přizvou pomocnou ruku. Za všechny jmenujme například spolupráci zpěvačky Rihanny s britským brandem River Island či práci na limitované kolekci pro MAC. Překvapivou se také stala spolupráce fotografa Maria Testina s nákupním portálem Net-a-Porter, výsledkem byla trička, psaníčka, kabelky i kabáty inspirované lidmi žijícími v hlavním městě Peru.

Bloggeři nikdy nespí

Leandra Medine, kterou jistě většina znáte díky jejímu blogu The Man Repeller, překvapila spoluprací na kvalitních teniskách značky Superega. Wendy Nguyen z blogu Wendy´s Lookbook zase vsadila na spolupráci se šperkařskou značkou Tacori.

Značky a velcí návrháři

Asi nejobjemnější kategorie, ze které lze velice těžko vybírat to nejlepší. Začněme například Kanaďanem, který do dámských kolekcí vkládá prvky pánské módy. I s takovou představou vytvořil Todd Lynn kolekci o 12 modelech pro Debenhams.

Pozadu nemohlo samozřejmě zůstat švédské H&M, tentokrát vsadilo na spolupráci s francouzskou designérkou Isabel Marant. Čím dál více oblíbenější Lindex si za své útočiště vybral Matthew Williamson, tváří kolekce, po které se ovšem v českých prodejnách nezaprášilo, byla modelka Karlie Kloss.

Na řadu ovšem přišla další jména, Phillip Lim vytvořil roztomilé zmenšeniny svých kabelek pro Target, výtvarník Damien Hirst se vrhl na design šátků u příležitosti oslav desátých narozenin legendárního potisku šátku s lebkami Alexander McQueen. Karl Lagerfeld s Tokidoki vytvořili obaly na mobilní telefony, šátky i trička.

Ale bylo toho mnohem víc, brazilská značka obuvi Mellisa vytvořila letní kolekci sandálků pro Forever 21, Diane von Furstenberg navrhla plavky pro značku Roxy, Kate Spade zase dala přednost výrazných teniskám s potiskem. Stejně tak nesmíme zapomenout na duo Meadham Kirchhoff, které spojilo své síly s britským Topshop.

Mistryně potisku Mary Katrantzou toho stihla opravdu hodně, jmenujme například limitovanou edici zimního oblečení pro Moncler či práci se značkou zaměřující se na zpracování denimu Current/Elliott.

A jaká spolupráce letos zaujala vás?

 

Foto: Pinterest