Po měsících čekání konečně víme, jací návrháři představí své nové kolekce na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013. Událost podzimu jich do známého bílého fashionweekového stanu, který postaví k Pařížské ulici, pozvala více než dvě desítky.

Kompozice se skládá ze zástupců všech stylů i věkových kategorií. Projděte si s námi program den po dni a nechte se inspirovat našimi tipy na ty nejočekávanější přehlídky.

Čtvrtek 19. září

Už první přehlídkový den Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 odstartuje jedno z největších lákadel. Svoji diplomovou práci rozebírající roli ženy v dnešním světě ukáže českému publiku absolventka VŠVU v Bratislavě Viktoria Vittori. Její příjemný hedvábný minimalismus doplní hra s geometrií Marcela Holubce, kterou už viděla Budapešť. Z maďarské metropole přijede navíc královna peřin Orsolya Csík, vítězka soutěže prvního “fashion weeku” střední Evropy, Central European Fashion Days.

České stálice budou ve čtvrtek reprezentovat Hana Stocklassová / BOHEME, alešbáry a konfekční značka Pietro Filipi.

Pátek 20. září

V pátek se v bílém stanu u Pařížské ulice ukáže pár novějších a pár starších českých designérů. Jako první na molo kolekce pustí zástupkyně mladší generace – La Femme MiMi, Natáshe, Sophistic by Veronika a návrhářka spodního prádla Tereza Vu. Pak už opět přijdou na řadu stálice, jmenovat můžeme například Martinu Nevařilovou, Ivanu Follovou nebo Hanu Havelkovou.

Mimo to se mezi českou zamíchá i móda zahraniční. Svůj prostor dostanou multibrandové butiky Dušní 3 (Vivienne Westwood, Tara Jarmon, Jean-Paul Knott) a SIMPLE Concept Store (Saint Laurent, Balenciaga, Acne, Lanvin).

Sobota 21. září

Hned ve 13 hodin nabudí publikum mladistvá trendová móda v podání ODIVI Ivy Burkertové. Nositelnou ženskou eleganci ušitou jedinečnými rukopisy potom představí Zuzana Kubíčková, Lenka Štěpánková, Kateřina Geislerová a Petra Balvínová.

Kompletní kolekci po naznačující prezentaci na Fashion weeku v Berlíně do Prahy přiveze Petra Ptáčková. Studentka módy v Paříži do oděvů dostala přizpůsobený příběh o Malém princi i efektní techniky.

Nenecháme si ujít ani novinku od Ivany Kaňovské, návrhářky pracující s netradičními materiály a silnými koncepty.

Neděle 22. září

Poslední den Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 bude zároveň nejprogresivnější. Hned v jeho úvodu na mole vybuchnou nápady, barvy a materiály studentů Pavla Ivančice z Ateliéru módní tvorby pražské UMPRUM.

Vystřelená hvězda Mirka Horká spojí své látky s betonem hranice posouvající firmy Gravelli. Potom, co nás ohromila na Shooting Fashion Stars 2013, se nemůžeme dočkat, jak si opět pohraje s klasickou pánskou módou.

Velmi se těšíme i na značku Chatty. Poslední Disquiet Collection zajímavě kombinovala propracované džíny s uvolněnými střihy a „omšelými“ tisky. Poprvé tvořily Radka Sirková a Anna Tušková také pánské modely.

Závěr celého Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 se ponese v duchu mladých nadějí. Proběhne přehlídka soutěže START_UP 2013 a zároveň se na molo vrátí vítězky předchozího ročníku, duo Awkward a Maja Bozović. Zběsilou explozi pak podle vyprávění La Formely, která se zúčastnila Fashion weeku v Malajsii, předvedou vybraní hosté z Asie.

Jednotlivé vstupenky a “fashion passy” můžete koupit zde, kde také uvidíte kompletní program. Avšak pokud se na vytipovanou přehlídku nebudete moci dostavit, nezoufejte. Všechny prezentace budeme na Iconiq.cz přenášet v přímém přenosu.

Ukázky vybraných návrhářů si prohlédněte v naší galerii.

Foto: Archiv značek