Zbývá už jen týden nových kolekcí. Maraton odstartoval klasicky v New Yorku, pokračoval přes Londýn, naposledy proběhl Milánem a nyní už vyhlíží cílovou rovinku v Paříži. Předtím ale ukáže ještě několik očekávaných kolekcí.

Dnes, ve středu 25. září, to bude například show dramatického mladého Brita Garetha Pugha, před níž se představí třeba reprezentant antimódy Dries Van Noten. Čtvrtek pak začne očekávanou značkou Balenciaga, která ukáže třetí řadu od nového kreativního ředitele Alexandera Wanga. Klasicky dobrou přehlídku pak čekáme od Balmain a Lanvin.

V pátek přijde na řadu hned několik revolucionářů. Jeden z prvních Japonců v Paříži a vynálezce nových technologií pletenin Issey Miyake, odvážný konceptualista Hussein Chalayan, další zástupci antimódy Maison Martin Margiela a Yohji Yamamoto, a nakonec i dům Christian Dior, který získal po nástupu Rafa Simonse úplně jinou tvář.

První víkendový den přijdou na řadu oslavenci Viktor & Rolf, švédský fenomén Acne či matička punku Vivienne Westwood. V neděli pak populární značky Céline a Chloé.

Hned v pondělí dopoledne novinku představí Stella McCartney, večer pak Saint Laurent, jehož ředitel Hedi Slimane naposledy nadzvedl publikum ze židlí. Uvidíme, jestli svoji zábavnou strategii nějak výrazně rozvine.

Uznávané módní domy Chanel, Valentino a Alexander McQueen pojme pondělí, v úterý je doplní Louis Vuitton, Hermes a Miu Miu. Celý nabitý program lehce najdete na oficiálních stránkách Mode a Paris.

Na sociální sítě je Fashion week v Paříži trochu skoupý. Vyplatí se sledovat zejména osobní kanály značek, již známou záložku na Pinterest. Všechno důležité i zajímavé info se samozřejmě dozvíte i u nás, na Iconiq.cz.